Pro Dive Chorvátsko 
 

Zverka Miroslav

                                                                                                                         Pridané 13.3.2011

 

Nadšenec potápania a najmä propagátor potápania ako kolektívneho športu. Venuje sa rôznym technikám potápania, medzi tie, ktorým sa venuje najintenzívnejšie, patrí potápanie s otvoreným okruhom v systéme DIR, sump diving ako aj side-mount potápanie. Úspešne absolvoval kurz GUE Fundamentals (2008) a ďalšie výcvikové programy technického potápania nevynímajúc jaskyniarske špecializácie.

Potápanie nie je pre neho konečným bodom, ale prostriedkom k dosiahnutiu cieľa. Od roku 2007 vedúca osobnosť veľkého kolektívu potápačov v občianskom združení STUBA DIVERS a správca viacerých potápačských webových stránok ako na Slovensku tak i v zahraničí nevynímajúc www.stubadivers.sk (jeden zo správcov).

Potápanie fotografuje nad hladinou aj pod ňou vrátane plutvové plávania a potápania, pri ktorom zobrazuje na svojich záberoch krásu fotogenických kriviek a reprezentantov z mnohých krajín menovaného športu. Dokumentačné fotografické práce vykonáva i v jaskyniach ako člen SSS (Slovenská Speleologická Spoločnosť) v Oblastnej skupine Jána Majku (OSJM), kde zachytáva nádherné priestory skryté pred zrakom bežných ľudí.

Intenzívne sa venuje bádaniu histórie potápania u nás ako aj vo svete a to hlavne v spolupráci s Historical Diving Society (HDS), v Čechách v spolupráci s HDS ČR, ako jeden z ich členov sa špecializuje na začiatok potápania na území SR.

Miro je intenzívny prispievateľ článkov do renomovaných časopisov u nás i v zahraničí. Jeho príspevky z výstav i akcií zdobia viaceré webové potápačské stránky a magazíny, odborné sú zas bohatým vysvetľujúcim doplnkom v diskusných fórach, ktoré pomáhajú v orientovaní sa problematiky ako začiatočníkom, tak aj pokročilým čitateľom.

 

Nenašiel si v zozname nejakú osobnosť ?
Napíš
nám

Redakcia SCUBA.sk

© 2010 - Všetky práva vyhradené
Posledná zmena 13. novembra 2020
5