Pro Dive Chorvátsko 
 

Robert Korim

                                                                                                                         Pridané 20.1.2011

 

Robert je certifikovaným potápačom od roku 1977. Vysokoškolské štúdium so špecializáciou “športové potápanie” ukončil na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave. Má doktorát z pedagogiky.

V 80-tych rokoch bol viacnásobným majstrom republiky a držiteľom niekoľkých národných rekordov v disciplínach športového potápania. Ako člen reprezentačného družstva bývalej ČSSR a neskôr SR sa zúčastnil viacerých Majstrovstiev sveta a Európy. Za úspechy počas svojej športovej kariéry získal titul “Majster športu”.

S hodnosťou dôstojníka viedol počas vojenskej služby potápačskú skupinu na prepravno-výsadkovej rote. V špeciálnych výcvikových táboroch testoval nový výstroj a pripravoval útvarových inštruktorov potápania.

Ako aktívny potápač je členom CMAS, BARRAKUDA-VDST, MBSZ, HRS, COUSTEAU SOCIETY, DCIEM, DAN a VZS SČK.

Vo sfére rekreačného potápania je držiteľom Inštruktorských oprávnení výcvikových agentúr PADI, NAUI a ILS. V certifikačnej agentúre SDI získal kvalifikačný stupeň Instructor Trainer, ktorý ho oprávňuje školiť a certifikovať budúcich inštruktorov potápania. Okrem základných kvalifikačných stupňov v oblasti rekreačného potápania je oprávnený školiť a udeľovať diplomy z celého radu potápačských špecializácií.

Je spoluautorom “Školy prístrojového potápania, 1995” - prvej ucelenej učebnice potápania v slovenskom jazyku. Ako autor viacerých potápačských inštruktážnych manuálov, tabuliek a videozáznamov, stál pri zrode modernej slovenskej školy potápania.

Vrcholom jeho profesionálnej potápačskej kariéri v oblasti technického potápania bolo dosiahnutie kvalifikácie TDI Trimix Instructor Trainer ako aj Gas Blender, ktoré získal ako jeden z prvých inštruktorov v Strednej Európe.

Okrem približne 7.000 registrovaných ponorov v potápačskom denníku, vydal svojim študentom do 3.000 certifikátov na rôznych kvalifikačných stupňoch potápania.

Spoluzakladal PRO-DIVE, Asociáciu potápačských škôl Slovenska, Sekciu technických potápačov Slovenska a ďalšie potápačské organizácie. Jeho zásluhou fungujú viaceré tradičné potápačské podujatia, sympóziá a súťaže.

Aktívne prednáša, publikuje v časopisoch a v slovenských i zahraničných periodikách z oblasti potápania či pedagogiky (Oceán, Potápanie, Potápění, H2O magazín a ďalšie). Angažuje sa aj v elektronických médiách a na internete.

Počas svojho profesného života pracoval vo viacerých európskych krajinách, v USA aj Kanade. Plynule ovláda 5 cudzích jazykov.

V súčasnosti je majiteľom spoločnosti ARONNAX so sídlom v Bratislave a prevádzkovateľom Potápačského centra Prišćapac na chorvátskom ostrove Korčula.

 

Nenašiel si v zozname nejakú osobnosť ?
Napíš
nám

Redakcia SCUBA.sk

© 2010 - Všetky práva vyhradené
Posledná zmena 13. novembra 2020
5