Pro Dive Chorvátsko 
 

Shearwater - Teric

                                                                                                                                  Pridané 6.12.2018

 

Podobne ako ostatné potápačské počítače od spoločnosti SHEARWATER, je aj TERIC vysoko výkonný a viaczmesový trimixový počítač, ktorý je možné použiť pre potápanie s OC ako aj CCR. TERIC v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi produktov SHEARWATER, ponúka koncovým užívateľom vyšší stupeň nastavení konfigurácie. TERIC prichádza s nabíjateľným akumulátorom a induktívnou nabíjačkou, ako aj s 3D kompasom.

 

 

TERIC  má robustné puzdro, ktorého srdce môže prostredníctvom Bluetooth rozhrania rásť cez voľne dostupný firmware. TERIC je tiež kompletne integrovaný so SHEARWATER Cloud platformou a jej službami.
TERIC má bohatý, plnofarebný AMOLED displej poskytujúci vysoko kontrastný obraz. Zvláda aj celkom nový Free Diving režim, s možnosťou naprogramovania celého radu nových funkcií vrátane vylepšených indikátorov výstupovej aj zostupovej rýchlosti. Podobne ako PERDIX AI a NERD 2, aj TERIC sa môže  napojiť na vysielač (dokonca až dva) monitorujúce hodnotu tlaku v zásobníku (či v zásobníkoch).

Úplnú technickú špecifikáciu nájdeš na webovskej stránke výrobcu: https://www.shearwater.com/products/teric/

 

 

Ale namiesto suchého výpočtu skvelých vlastností TERIC-u, uveďme aspoň 5, ktorými SHEARWATER porušil svoje vlastné pravidlá, ktorými sa riadil pri produkcii svojich predchádzajúcich modelov počítačov.

 

1. Počiatočné písmeno „P“

Až doteraz sa mená počítačov začínali vždy na „P“. Názov TERIC je skrátenou formou označovania prehistorického vtáka „Pteric“.....pTERIC......TERIC.

 

2. Počítače od SHEARWATER „.... nie je možné nosiť na súši ....“

TERIC sa na rozdiel od PETRELU hodí hoci aj k slávnostnému obleku a svojmu majiteľovi neurobí hanbu ani na svadbe. Niektorí si ho možno na súši aj prehodia z pravej na ľavú ruku.

 

 

3. Počítač má byť čierny

Čierna je „cool“. Čierna reprezentuje business. Doteraz sa tradovalo, že najlepšie BCD je čierne. Najlepšie plutvy sú čierne. TERIC to neguje a ponúka päť rôznych farieb remienkov, ktoré výrazne menia vzhľad počítača.

 

 

4. Počítače s výrazne viditeľným displejom musia byť veľké

Na počiatku mali SHEARWATER veľké telo a malý displej. Dnes majú malé puzdro a veľký displej. Jednou z nastaviteľných možností displeja TERIC-u je aj tzv. „Big Layout“, v prípade ktorej sú dôležité numerické hodnoty zväčšené do takej miery, že je len ťažkou ich prehliadnuť.

 

 

5. SHEARWATER nemá režim pre „freediving“

Ale teraz už má! Prví priaznivci počítačov SHEARWATER mali výraznú averziu voči častému „pípaniu“ počítačov navôkol. Ale pre freediving je nevyhnutný, preto je možné ho u TERIC-u vypnúť. A navyše, má teraz jeho majiteľ aj „vibračný“ alarm, ktorý menej obťažuje okolie potápača.

 

 

Ako kúpiť

TERIC, jeho doplnky ako aj ďalšie počítače od SHEARWATER si môžeš zakúpiť u slovenského dealera tejto značky - Aronnax s.r.o. najnovšiu ponuku prístrojov hľadaj na stránkach: eShopu spoločnosti

 

 

Jana Gondová

Člen redakčnej rady SCUBA.SK. Potápa sa od roku 1983.
Ako absolventka FTVŠ UK sa profesionálne venuje športu
v jeho organizačných štruktúrach na rôznych úrovniach.
V súčasnosti je zodpovedná za prácu oblastného zastúpenia
agentúry TdiSdi na Slovensku.

Napíš autorovi

© 2010 - Všetky práva vyhradené
Posledná zmena 30. marca 2017