Pro Dive Chorvátsko 
 

Shearwater - Petrel 2

                                                                                                                                  Pridané 6.2.2017

 

Dekompresný počítač SHEARWATER PETREL 2 je určený pre nasadenie s otvoreným aj uzavretým potápačským dýchacím okruhom. Pre rigídnych trimixových potápačov ponúka taktiež Gauge mód. Rovnako ako všetky prístroje SHEARWATER sa vyznačuje aj PETREL 2 skvele čitateľným plnofarebným LED LCD displejom s vysokým rozlíšením. Počítač je pripravený pracovať s 5 dýchacími plynmi vrátane vzduchu, zmesí Trimixu a Nitroxu. Prístroj má integrovaný digitálny kompas, s kompenzáciou náklonu.

 

 

Napájanie

Zdrojom napájania prístroja je užívateľom jednoducho vymeniteľná AA batéria, ktorá je široko dostupná v ktoromkoľvek kúte sveta v ľubovolnom kiosku či benzínovom čerpadle. Puzdro napájacej jednotky je tesnené dvojitým „O“ – krúžkom. Pri strednom stupni nastavenia jasu, uvádza SHEARWATER 35 hodín výdrže batérie bežného typu (Alkaline).

 

 

 

Telo a nosenie počítača

Pomerne masívny prístroj PETREL 2 má hmotnost 260 gramov a vonkajšie rozmery 83 mm (šírka) x 74 mm (výška) x 39 mm (hrúbka). Počítač na zápästí užívateľa drží dvojica zapínateľných popruhov.

 

 

Displej

Počítač disponuje 2,4´´ veľkým, vysoko rozlíšiteľným LED LCD displejom s rozlíšením 320 x 240 QVGA. Podporený je farebným rozhraním v rámci údajov saturácie, bezpečnostnej zastávky . Zobrazované údaje na displeji je možné si do určitej miery prispôsobovať podľa vlastných preferencií. Pri komunikácii s počítačom je možné použiť jazyky: angliťtina, francúzština, tradiťná aj zjednodušená čínština, nemčina, kórejčina a japončina.

 

 

Dekompresia

Spôsob výpočtu stupňovitej dekompresie prístroja je postavený na základe modelu Buhlmann ZHL-16C s Gradient Faktormi. Je možné ho rozšíriť dokúpením kódov aj aj o VPM-B algoritmus.

 

 

Gauge

Po prepnutí do Gauge módu, počítač poskytuje dáta ponoru, hodiny a pod vodou ovládateľné/nulovateľné stopky. Z hĺbkových údajov sú to aktuálna, maximálna ale aj priemerná hĺbka.

 

 

Dive Log

Pamäťpočítača kapacitu 1000 hodín záznamu. Údaje z neho, sa do MAC či PC osobných počítačov, tabletov a ďalších zariadení prenášajú prostredníctvom Bluetooth technológie.

 

Ako kúpiť

PETREL2, jeho doplnky ako aj ďalšie počítače od SHEARWATER si môžeš zakúpiť u slovenského dealera tejto značky - Aronnax s.r.o. najnovšiu ponuku prístrojov hľadaj na stránkach: eShopu spoločnosti

 

 

Jana Gondová

Člen redakčnej rady SCUBA.SK. Potápa sa od roku 1983.
Ako absolventka FTVŠ UK sa profesionálne venuje športu
v jeho organizačných štruktúrach na rôznych úrovniach.
V súčasnosti je zodpovedná za prácu oblastného zastúpenia
agentúry TdiSdi na Slovensku.

Napíš autorovi

© 2010 - Všetky práva vyhradené
Posledná zmena 30. marca 2017