Pro Dive Chorvátsko 
 

Shearwater - Perdix

                                                                                                                                  Pridané 1.2.2017

 

Dekompresný počítač pre použitie tak s otvoreným, ako aj uzavretým potápačským dýchacím okruhom. Vyznačuje sa skvelým plnofarebným LED LCD displejom s vysokým rozlíšením. Je schopný pracovať s celkove 5 dýchacími plynmi vrátane vzduchu, zmesí Trimixu a Nitroxu. Jeho algoritmus výpočtu stupňovitej dekompresie je postavený na základe Buhlmann GF. Samozrejmosťou je možnosť prepnutia do Gauge módu. Prístroj má navyše integrovaný digitálny kompas.

 

 

Napájanie

Prostredníctvom užívateľom jednoducho vymeniteľnej AA batérie, ktoré sú široko dostupné všade na svete. PERDIX má v porovnaní s PETREL 2 až o 30% dlhšiu životnosť batérií. Puzdro napájacej jednotky je tesnené dvojitým „O“ – krúžkom. Pri strednom stupni nastavenia jasu uvádza výrobca až 45 hodín výdrže batérie.

 

 

Upevnenie na zápästie

Prístroj má takzvaný integrovaný systém, ktorý umožňuje okrem už zavedeného systému zapínateľných popruhov aj jednoduché, ale v radoch technických potápačov veľmi obľúbené riešenie prostredníctvom páru elastických gumičiek.

 

Telo počítača

Nízky profil tela prístroja zlepšuje jeho hydrodynamiku a radí ho medzi najtenšie počítače na trhu. Pri hmotnosti 152 gramov má telo prístroja vonkajšie rozmery 81 mm (šírka) x 71 mm (výška) x 3,8 mm (hrúbka).

 

 

Displej

Počítač disponuje vysoko rozlíšiteľným 2,2 palcovým displejom s rozlíšením 320 x 240 QVGA. Podporený je farebným rozhraním v rámci údajov saturácie. Zobrazované údaje na displeji je možné si prispôsobovať podľa vlastných potrieb a preferencií. Pri komunikácii s počítačom je možné použiť jazyky: angličtina, francúzština, zjednodušená čínština, nemčina, kórejčina a japončina.

 

Dive Log

Pamäťpočítača kapacitu 1000 hodín záznamu. Údaje z neho, sa do MAC či PC osobných počítačov prenášajú prostredníctvom Bluetooth technológie.

 

 

Ako kúpiť

PERDIX, jeho doplnky ako aj ďalšie počítače od SHEARWATER si môžeš zakúpiť u slovenského dealera tejto značky - Aronnax s.r.o. najnovšiu ponuku prístrojov hľadaj na stránkach: eShopu spoločnosti

 

 

Jana Gondová

Člen redakčnej rady SCUBA.SK. Potápa sa od roku 1983.
Ako absolventka FTVŠ UK sa profesionálne venuje športu
v jeho organizačných štruktúrach na rôznych úrovniach.
V súčasnosti je zodpovedná za prácu oblastného zastúpenia
agentúry TdiSdi na Slovensku.

Napíš autorovi

© 2010 - Všetky práva vyhradené
Posledná zmena 30. marca 2017