Pro Dive Chorvátsko 
 

Liquivision - Xen

                                                                                                                                  Pridané 31.7.2013

 

 

Displej

Ako všetky prístroje od Liquivision aj “bottom timer” Xen disponuje fantastickým OLED displejom s aktívnym podsvietením, ktoré nie je potrebné zložito aktivovať, ale stačí sa naň len pozrieť. Túto funkciu ocenia potápači v tme, v hĺbke, v polouzavretom prostredí či vo všetkých iných formách potápania v podmienkach za zníženej viditeľnosti. Displej je farebný, s veľkými a dobre čitateľnými ciframi. V tejto súvislosti spomeňme aj možnosť individuálneho nastavenia veľkosti písma, farieb či rozloženia údajov. Široká (až 170 stupňov) je aj škála uhlov, z ktorej je možne odčítavať údaje na displeji. Chránený je sklíčkom z minerálneho skla odolného proti poškrabaniu. 

Zobrazovanie hĺbky

Hĺbka ako aj maximálne dosiahnutá hĺbka je zobrazovaná v metroch/vo feetoch s vysokou presnosťou (možnosť prepínania medzi imperiálnou a metrickou sústavou jednotiek). Prístroj súčasne kontinuálne výpočítava priemernú hĺbku s možnosťou jej resetu. CE certifikácia Xenu je až do 200 metrov / 656 feet.

Zobrazovanie času

Čas ponoru je meraný s presnosťou na sekundy. Okrem toho ponúka Xen aj stopky, schopné merať taktiež s presnosťou na sekundy, pričom je možné ich v priebehu ponoru kedykoľvek (aj opakovane) vynulovať.

Varovania

Xen je schopný svojho užívateľa varovať celou sadou optických alarmov.

 

Príjemné maličkosti


Logbook poskytuje funkciu poznámok. Prakticky neobmedzená kapacita pamäte prístroja postačí aj pre aktívne sa potápajúceho jedinca až do konca jeho potápačského života na tisíce ponorov. Vo svojom počítači, si jeho majiteľ dokáže vymeniť baterku sám a to v priebehu niekoľkých minút. Xen sa dodáva v sade vrátane remienku a gumičiek na upevnenie na zápästí spôsobom ako v “technickom” potápaní. Zariadenie sa aktivuje cez internet a jeho záruka začína bežať od okamihu aktivácie.

 

Ako kúpiť ?

Cena na slovenskom trhu sa pohybuje okolo 500 Eur. Počítač si môžeš zakúpiť u oficiálneho slovenského dealera spoločnosti Aronnax s.r.o. so sídlom v Bratislave prostredníctvom jej e-Shopu.

 

Ako kúpiť

XEN, jeho doplnky ako aj ďalšie počítače od Liquivision si môžeš zakúpiť u slovenského dealera tejto značky - Aronnax s.r.o. najnošiu ponuku hľadaj na stránkach: eShopu spoločnosti

 

 

Jana Gondová

Člen redakčnej rady SCUBA.SK. Potápa sa od roku 1983.
Ako absolventka FTVŠ UK sa profesionálne venuje športu
v jeho organizačných štruktúrach na rôznych úrovniach.
V súčasnosti je zodpovedná za prácu oblastného zastúpenia
agentúry TdiSdi na Slovensku.

Napíš autorovi

© 2010 - Všetky práva vyhradené
Posledná zmena 30. marca 2017